Joc bun contra Croaţiei

Bogdan Pralea a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai Romaniei in meciul pierdut astazi contra Croatiei, scor 25-30(14-14). Titular in penultimul meci al tricolorilor din preliminariile pentru Campionatul European 2012, portarul Universitatii a bifat 9 interventii. In minutul 56, cand oaspetii conduceau la trei goluri, Pralea i-a lasat locul intre buturi lui Irimus, iar portarul Universitatii Cluj a ramas in poarta pana la finalul partidei.

Georgică Cîntec, jucator aflat in tratative avansate cu Universitatea Suceava, a bifat contra Croatiei a doua prezenta in tricoul Echipei Nationale de seniori a Romaniei. Interul stanga al formatiei CSM Oradea l-a inlocuit pe Simicu in minutul 36, iar dupa 7 minute s-a intors pe banca de rezerve. Ultimele 10 minute ale partidei l-au gasit pe Cîntec in teren, insa tanarul handbalist botosanean s-a precipitat in ofensiva, singura realizare a sa fiind obtinerea unei aruncari de la 7 metri.