VIDEO CSM Vaslui – Șomuz Fălticeni: 1-1

După ce a stat în prima etapă, Șomuz Fălticeni a debutat în play-out-ul Ligii a 3-a la fotbal cu un meci pe terenul formației CSM Vaslui. Echipa antrenată de Daniel Stoica a deschis scorul prin Alex Costiniuc, în minutul 12. Gazdele au restabilit egalitatea prin Cosmin Tofan, în minutul 83.

CSM Vaslui se află pe primul loc în clasamentul play-out-ului Seriei I, cu 22 de puncte. Următoarele poziții sunt ocupate de Șomuz Fălticeni, cu 21 de puncte, Aerostar Bacău, cu 18 puncte, și Rapid Brodoc, cu 14 puncte. După retragerea din campionat a celor de la Foresta Suceava și Viitorul Darabani, în actuala ediție de campionat nu va mai retrograda nicio echipă.

Fălticenenii vor juca următorul meci pe 20 aprilie, de la ora 17:00, când vor primi vizita celor de la Aerostar Bacău.