VIDEO | Sporting Siminicea – Unirea Salcea: 2-2

Vezi golurile înscrise în meciul Sporting Siminicea – Unirea Salcea: 2-2, disputat duminică, 5 noiembrie, în cadrul etapei a 8-a din Liga a 5-a, Seria I. Golurile gazdelor au fost înscrise de Cosmin Stefiuc și Ionut Antonieac, iar pentru oaspeți au punctat Andrei Luca și Vali Pala.

Imagini: Sporting Siminicea

ACS Stejarii Dragomirnei i-a promovat prima sincopă liderului Seriei a II-a a Ligii a V-a, după ce a remizat duminică, pe stadionul din Poiana Stampei, în fața celor de la Larix Dornișoara, scor 1-1, într-un meci din penultima etapă a turului.

Seria a II-a- Rezultatele etapei a VIII-a:

Avântul Frasin – ACS Valea Suhei: 6-2

Larix Dornișoara – Stejarii Dragomirnei: 1-1

Dream Team Ipotești – Juniorul Fălticeni: 1-1

Bradul Vama – Vânătorul Dorna Candrenilor: 3-2

Carpatic Suceava – Şomuz II Fălticeni II: 3-4.

Clasament Liga 5, Seria a II-a, Etapa a 8-a

În Seria I, meciul dintre Releul Mihoveni și Voința Zvoriștea s-a încheiat odată cu prima repriză, arbitrul Robert Schroder refuzând să mai reia jocul după pauză. În acel moment, oaspeții conduceau cu scorul de 2-0, iar gazdele aveau două cartonașe roșii încasate, unul în teren și altul pe banca tehnică.

Până la o decizie a Comisiei de Disciplină, pe primul loc a urcat la golaveraj formația Polul Nord Brodina, învingătoare la Bunești, cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Daniel Roșca, Mihai Vilcinschi și Florin Ursulean.