Rezultatele etapei a VI-a

Liga a 4-a programeaza astazi, cu incepere de la orele 13.00, meciurile etapei a 6-a din acest sezon. Ramai pe GazetaSV.ro pentru a afla marcatorii si evolutia scorului pe cele sapte stadioane din judet.

Etapa a 6-a din Liga a debutat sambata, cu meciul dintre CS Gura Humorului si Somez Falticeni. Partida a fost castigata de echipa gazda, scor 1-0, printr-un gol marcat in minutul 29, cand Gafita a transformat o lovitura de la 11 metri. Humorenii au terminat meciul in 10 jucatori, dupa ce Obreja a vazut cartonasul rosu in minutul 62. In meciul de juniori cele doua formatii au incheiat la egalitate, scor 2-2.

Final | Bucovina II Fratautii Noi – Avantul Volovat

Scor juniori:3 – 1

5’[0-1] Pacurari
Scor pauza: 0 – 1
90’ [1-1] Breniuc
Scor final: 1-1

Arbitri: Marius Suhan – Lucian Darea si Bogdan Cont. Observator: Gheorghe Boghean.

Final | Florconstruct Patrauti – FC Pojorata

Scor juniori: 0 – 3

21’[1-0] Chis
Scor pauza: 1 – 0
71’[1-1] Gol Patraut
73’[1-2]Gol Pojorata
86’[1-3] Gol Pojorata
Scor final: 1-3

Arbitri: Vasile Tacu – Sergiu Iliuta si Mariana Lazurca. Observator: Dumitru Antoniu.

Final| Rapid II Mihoveni – Vointa Stroiesti

Scor juniori: 3 -7

10’[1-0] Ionut Plamada
20’[1-1] Dragomir
32’[2-1] Hrusti autogol
Scor pauza: 2 – 1
55’[3-1] Ionut Plomada
75’[4-1] Sumanariu
Scor final: 4-1

Arbitri: Alexandru Tonet – Ionut Ciubotariu si Iulian Cantoreanu. Observator: Stefan Martinescu.

Final | Viitorul Liteni – Bradul Putna

Scor juniori: 2 – 5

1’[0-1] Buraciuc
20’[1-1] Tomescu
Scor pauza:1 – 1
54’[1-2] Coroama
56’[1-3] Roman
77’[1-4] Lelcu
82’[1-5] Cardei
Scor final: 1- 5

Arbitri:Marcel Irimie – Andrei Pista si Alexandru Galeata. Observator: Aurel Daicu.

Final | Moldova Draguseni – Zimbrul Siret

Scor juniori: 0 -0

Scor pauza: 0 – 0
49’[0-1] Maruseac
62’[1-1] Trofin
68’[2-1] Trofin
Scor final: 2-1

Arbitri: Dorin Prodan – Doru Cojocaru si Paul Finis. Observator: Teodor Murariu.

Final | Unirea Boroaia – Foresta Malini

Scor juniori: 5 – 1
30’[0-1] Cristea
51’[0-2] Ailenei
71’[0-3] Rata
74’[0-4] Rata
81[0-5] Ailenei
86’[0-6] Ailenei
Scor final: 0 – 6

Arbitri: Dumitru Ursachi – Iulian Raicu si Dumitru Lupu. Observator: Vasile Bejenar.

Final |Minerul Iacobeni – Sporting II Arbore

Scor juniori: 1-0
25’[1-0] Irimia
30’[2-0] Costan
Scor pauza: 2 – 0
77’[3-0] Costan
82’[4-0]Nemes
87’[5-0] Costan
Svor final: 5-0

Arbitri: Ionut Avadanei – Ovidiu Vranau si Gheorghe Iriciuc. Observator:Petru Murarita.

Legenda: – gol marcat – cartonas rosu – penalty ratat – incidente