VIDEO| Rapid Suceava – SC Bacău: 0-3

Vezi rezumatul VIDEO si reactiile celor doi antrenori dupa Rapid Suceava – SC Bacau: 0-3 (0-0)! Pentru oaspeti au marcat Hurdubei, o dubla, si Vraciu! Partida a contat pentru etapa a 17-a din esalonul secund.

Sucevenii au început bine meciul, dar Negru a trimis cu capul în brațele portarului. Miron i-a salvat din nou pe băcăuani la un șut de la 16 metri expediat de Golofca. Rapid a continuat să forțeze deschiderea scorului după pauză, dar fără succes.

Contrar cursului jocului, SC Bacău a preluat conducerea pe stadionul „Areni” în minutul 70. Proaspăt intrat în teren, Hurdubei a scăpat pe contraatac și l-a invins pe Niga cu un șut plasat.Gazdele au replicat prin Semeghin, dar căpitanul Rapidului a ratat șutul, iar pe contraatac băcăuanii și-au dublat avantajul prin același Hurdubei. Cu moralul la pământ, “ceferiștii” aveau să mai încaseze un gol în minutul 77, când Vraciu a transformat un penalty dictat după un fault al lui Semeghin.

Până la finalul jocului băcăuanii au mai avut trei mari ocazii, dar portarul Niga a limitat proporțiile scorului. Eduard Sandu putea înscrie golul de onoare al Rapidului la ultima fază, dar a șutat din 6 metri pe lângă poartă.

Vezi o galerie FOTO realizată de Codrin Maleș!

12Otelul Galati2433181243-3112

Rapid Suceava va încheia meciurile oficiale din acest an sâmbătă, când va juca pe terenul formației Oțelul Galați.