VIDEO| Rapid – ACS Bacău: 2-0

Rapid Suceava a urcat pe primul loc in clasamentul seriei, dupa ce s-a impus, astazi, cu scorul de 2-0, in fata formatiei Acs Bacau, intr-un joc desfasurat pe stadionul Areni si care a contat pentru etapa a 4-a a Ligii a 3-a.

Gazdele si-au asigurat victoria inca din prima repriza prin golul lui Bosancu (‘9) si autogolul lui Geaman (‘20).

Rapid Cfr Suceava: Pascal – Bosancu, Fl. Plamada, Ailenii, Oniu – Suleru, Ghiviziu, Stanescu, Semeghin – Sumanariu – Ionesi. Antrenor: Bogdan Tudoreanu. Au mai intrat: Golofca, Romaniuc, I. Plamada si Spatar.

La partida de azi a asistat si primarul Ion Lungu, prezent la un joc pe Areni dupa o pauza de peste doi ani.

Clasament: 1. Rapid Cfr Suceava 10p, 2. Ceahlaul II 10p, 3. Acs Bacau 9p… 7. Sporting Suceava 5p…

In etapa urmatoare, Rapid Suceava va evolua vineri, de la orele 17.00, pe terenul formatiei Aerostar Bacau.

Rezultatele etapei a IV-a, Clasamentul la zi si Programul etapei a V-a!