VIDEO| Goian face spectacol

Dorin Goian a marcat miercuri al doilea său gol din acest sezon pentru echipa greacă Asteras Tripolis. Specialist al loviturilor cu capul, fundaşul sucevean a înscris de data aceasta cu un şut cu stângul de la 25 de metri.

Asteras Tripolis era condusă în deplasarea de la Panthrakikos cu scorul de 1-0 din minutul 8. Dorin Goian a marcat în minutul 31 pentru 1-1, stabilind totodată şi scorul final. Acesta a fost al doilea gol pentru Goian în cele 18 meciuri disputate în acest sezon. Precedenta reuşită a fundaşului sucevean a fost în play-off-ul Europa League, contra israelienilor de la Maccabi Tel Aviv. “Goe” mai are programat un meci în acest an, duminică, cu Xanthi, urmând ca a doua zi să ajungă în Suceava pentru a-şi petrece Sărbătorile de iarnă împreună cu familia şi prietenii.