Un nou amical cu Stiinta

Echipa locala de handbal a intalnit astazi pentru a 7-a oara Stiinta Bacau in acest sezon. Cele doua echipe au profitat de pauza competitionala datorata jocurilor Echipei Nationale si au programat un meci amical pentru a se pregati in vederea urmatoarei etape din Liga Nationala programata sambata. La capătul primelor două reprize s-au impus oaspeţii, la 3 goluri diferenţă, scor 36-39. Aşa cum s-a obişnuit şi în celelalte întâlniri amicale, cele două formaţii au disputat şi o a treia repriză, în care au fost introduşi jucătorii mai tineri. Antrenorul ocupantei locului secund în Liga Naţională, Stelian Bursuc, a declarat că nu îl deranjează faptul că Suceava reprezintă un adversar permanent în jocurile de pregătire. Calificat cu Ştiinţa în optimile Cupei Challenge, Stelian Bursuc a mărturisit că nu şi-ar fi dorit să întâlnească Suceava în această fază a competiţiei.