Topgeosys, prima victorie

Topgeosys a reusit prima victorie in actualul sezon al Campionatului Municipal, dupa ce s-a impus joi seara, cu scorul de 5-3, in fata echipei Abenor Interim, in prologul etapei a 4-a. Extremi de pragmatici pe contraatac, “verzii” si-au asigurat cele trei puncte prin golurile lui Ursaciuc (3), Lazar si Sidor. De partea cealalta, neinvinsi pana la meciul de joi, “alb-visiniii” au punctat pe tabela de marcaj prin Boghiu, Tudoreanu si Paval.

In cel de-al doilea meci al zilei, Betty Ice a bifat a doua victorie stagionala, dupa ce le-a administrat un set alb, scor 6-0, celor de la Cosmin Onisimi Construct. Trupa condusa de Costica Sidoriac si-a asigurat succesul prin reusitele lui Grigoras (2), Grigorean (2), Haidau si Tarnovan, avand la pauza un avantaj minim de un gol.

In derbyul serii, Romfour a reusit prima victorie in timpul regulamentar, dupa ce a trecut la limita, scor 4-3, de vicecampioana en-titre Adistal. Formatia condusa de Paul Bosancu si Catalin Aolaritei s-a impus prin golurile inscrise de Gramada, Ripa, C. Neamtu si Duman. De partea cealalta, Adistal a deschis scorul prin Hapiuc, dar a ratat sansa desprinderii pe finalul primei reprize, cand irosit doua lovituri de pedeapsa. Dupa pauza, Fl. Turineac a reusit o dubla pentru “galben-negrii”, insuficent pentru a egala situatia de pe tabela.