Tinerii luptători rădăuțeni, medaliați la Naționalele U13

Municipiul Călărași a găzduit, în perioada 8-10 mai, Campionatul Național de lupte rezervat categoriei de vârstă U13. Delegația clubului CSM Bucovina Rădăuți, prezentă la competiție cu cinci sportivi, a reușit să obțină două medalii.

Cea mai înaltă treaptă a podiumului pentru rădăuțeni a fost atinsă de Lucas Ciorcan, care a devenit vicecampion național la categoria 57 de kilograme. O altă performanță notabilă a fost semnată de Robert Roșcaniu, care a intrat în posesia medaliei de bronz la categoria 44 de kilograme.

Pe lângă cei doi medaliați, clubul rădăuțean a mai fost reprezentat de David Rebenciuc (cat. 40 kg), Alexandru Bondor (cat. 52 kg) și Ștefan Halip (cat. 75 kg).

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *