
Tinerii luptători rădăuțeni, medaliați la Naționalele U13
Municipiul Călărași a găzduit, în perioada 8-10 mai, Campionatul Național de lupte rezervat categoriei de vârstă U13. Delegația clubului CSM Bucovina Rădăuți, prezentă la competiție cu cinci sportivi, a reușit să obțină două medalii.
Cea mai înaltă treaptă a podiumului pentru rădăuțeni a fost atinsă de Lucas Ciorcan, care a devenit vicecampion național la categoria 57 de kilograme. O altă performanță notabilă a fost semnată de Robert Roșcaniu, care a intrat în posesia medaliei de bronz la categoria 44 de kilograme.
Pe lângă cei doi medaliați, clubul rădăuțean a mai fost reprezentat de David Rebenciuc (cat. 40 kg), Alexandru Bondor (cat. 52 kg) și Ștefan Halip (cat. 75 kg).









