Ştiinţa – CSM Suceava: 3-2

Csm Suceava a cedat la limita, scor 2-3, meciul disputat sambata, pe terenul celor de la Stiinta Bacau, in etapa a 3-a a Diviziei A2 la volei masculin. Poposita in orasul lui Bacovia cu punctaj maxim dupa primele doua runde de campionat, echipa antrenata de Victor Pancu a inceput in forta intalnirea, castigand primul set la cu 25-19. Fara replica din partea gazdelor, voleibalistii suceveni au avut un parcurs perfect si in actul setul, pe care si l-au adjudecat de o maniera si mai categorica, 25-17. Sasu si compania au inceput bine si setul trei, in debutul caruia au condus si la cinci puncte, dar au clacat pe final, scor 23-25. Excelente la capitolul serviciu, gazdele au restabilit egalitatea la seturi odata cu actul patru, castigat de bacauani cu 25-21. In tie-break, Stiinta s-a impus cu 15-13 si a provocat sucevenilor prima infrangere stagionala.

Echipa suceveana a mizat in meciul de sambata de la Bacau pe urmatorii jucatori: Sasu, Grigore, Stefura, Giurca, Hutuleac, Petrariu, Orasanu, Gontariu, St. Lupu, Padurariu si Buliga. Antrenor: Victor Pancu.

In runda urmatoare a Diviziei A2, Csm Suceava va evolua sambata, pe terenul celor de la Cs Arcada Galati.