Sucevenii, pe podium la CN

Atletii suceveni s-au intors cu cinci medalii de la Campionatului National de Juniori 3, competitie desfasurata la finele saptamanii trecute in Sala Sporturilor din Bacau. Performerul cluburilor locale a fost Ioan Augustin Benta, sportivul legitimat la Cn “Nicu Gane” Falticeni reusind sa cucereasca doua medalii de argint, dupa ce a terminat pe locul secund in probele de 1.500 si 3.000 de metri. Tot doua medalii a obtinut si Laurentiu Tampau (foto) de la Csm Suceava, care a devenit vicecampion national in proba de 800 de metri si a ocupat locul al treilea in cea de 1.500 de metri. Zestrea de medalii a delegatiei sucevene a fost completata de Andreea Cucosel, atleta de la Lps cucerind argintul in cursa de 300 de metri.

error: Pentru copierea conţinutului contactaţi autorul!