Start perfect pentru LPS Suceava în Campionatul Național de Volei U19
Voleibaliștii de la LPS Suceava au avut un parcurs perfect în primul turneu al Campionatului Național U19, care s-a desfășurat la Fălticeni, în perioada 24–26 octombrie. Echipa antrenată de Bogdan Macsim și Tudor Orășanu a câștigat în minimum de seturi meciurile cu CSS „Nicu Gane” Fălticeni, CSS Râmnicu Sărat și LPS Piatra Neamț.
LPS Suceava a mizat pe următorii jucători: Ioan Verciuc, Luca Ghiuță, Cristian Lozneanu, Alexandru Andrușca, Andrei Sonea, Andrei Nemțoi, Valeriu Verciuc, Dinu Luca, Darius Mînzală, David Vornicu, Andrei Cojocaru, Alexandru Lupu, Ștefan Pavel, Cosmin Bujniță.









