Start perfect pentru LPS Suceava în Campionatul Național de Volei U19

Voleibaliștii de la LPS Suceava au avut un parcurs perfect în primul turneu al Campionatului Național U19, care s-a desfășurat la Fălticeni, în perioada 24–26 octombrie. Echipa antrenată de Bogdan Macsim și Tudor Orășanu a câștigat în minimum de seturi meciurile cu CSS „Nicu Gane” Fălticeni, CSS Râmnicu Sărat și LPS Piatra Neamț.

LPS Suceava a mizat pe următorii jucători: Ioan Verciuc, Luca Ghiuță, Cristian Lozneanu, Alexandru Andrușca, Andrei Sonea, Andrei Nemțoi, Valeriu Verciuc, Dinu Luca, Darius Mînzală, David Vornicu, Andrei Cojocaru, Alexandru Lupu, Ștefan Pavel, Cosmin Bujniță.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *