Sporting Siminicea și Dorna au realizat scorul etapei

Sporting Siminicea (foto) a urcat pe primul loc in clasamentul Seriei I a Ligii a V-a, dupa ce castigat duminica, in deplasarea la Forasti, cu scorul de 6-1, prin golurile marcate de Cosmin Stefiuc (3), Ionut Antoneac (2) si Bogdan Timofte. Celelalte doua formatii cu punctaj maxim dupa primele doua etape sunt Vointa Zvoristea si Sporting Poieni Solca, ultima castigand la Vadu Moldovei, cu 3-1, prin reusitele lui Vasile Toderas, Aurel Buburuzan si Vasile Savu.

Seria I – Rezultatele etapei a II-a:

Viitorul Vadu Moldovei – Sporting Poieni Solca: 1-3

Viitorul Forasti – Sporting Siminicea: 1-6

Sporting Bunesti – Vointa Hantesti: 2-1

Viitorul Negostina – Bucovina Darmanesti: 1-1

Viitorul Adancata – Vointa Zvoristea: 1-4

 EchipaMVEIGolPct
1.Sporting Siminicea22008-26
2.Vointa Zvoristea22005-16
3.Sporting Poieni Solca22005-26
4.Bucovina Darmanesti21103-24
5.Sporting Bunesti21013-33
6.Viitorul Forasti21014-83
7.Viitorul Negostina20111-21
8.Vointa Hantesti20023-50
9.Viitorul Vadu Moldovei20022-50
10.Viitorul Adancata20022-60

In seria a II-a, lider si singura formatiei cu maximum de puncte dupa primele doua runde este AS Marginea, invingatoare duminica, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, in fata celor de la Releul Mihoveni. Tot cu 3-0 s-a impus si Juniorul Salcea, in fata celor de la Viitorul Veresti, prin golurile inscrise de Dorinel Chiscan (doua) si Bogdan Buzuc.

Seria a II-a – Rezultatele etapei a II-a:

Polul Nord Falcau – Arena Bosanci: 4-3

Juniorul Salcea – Viitorul Veresti: 3-0

Viitorul Stroiesti – Academica Galanesti: 2-2

AS Marginea – Releul Mihoveni: 3-0

 EchipaMVEIGolPct
1.AS Marginea22007-16
2.Academica Galanesti21104-24
3.Arena Bosanci21016-43
4.Juniorul Salcea21013-23
5.Polul Nord Falcau21015-73
6.Releul Mihoveni21012-43
7.Viitorul Stroiești 20113-41
8.Viitorul Veresti20020-60

Dorna Vatra Dornei a debutat in forta in noua editie de campionat, echipa condusa de Relu Buliga castigand duminica, pe teren propriu, in fata celor de la Minerul Iacobeni, cu scorul de 6-1, prin golurile marcate de Tunsu (2), Clanetariu (2), Timis si Afuduloaie. O victorie concludenta a obtinut in seria de munte si Avantul Frasin, in deplasarea de la Vama, acolo unde s-a impus cu 5-0, prin reusite semnate de Marius Nerghes (2), Sebastian Ursachi, Iulian Ruscan si Gheorghe Manecan.

Seria a III-a – Rezultatele etapei a II-a:

Forestierul Frumosu – Vanatorul Dorna Candrenilor: 2-2

Bradul Vama – Avantul Frasin: 0-5

Dorna Vatra Dornei – Minerul Iacobeni: 6-1

Foresta II Suceava – Tinovul Poiana Stampei (14 septembrie)

 EchipaMVEIGolPct
1.Forestierul Frumosu21104-34
2.Dorna Vatra Dornei11006-13
3.Avantul Frasin21016-23
4.Minerul Iacobeni21016-63
5.Vanatorul Dorna Candrenilor20205-52
6.Tinovul Poiana Stampei10103-31
7.Foresta II Suceava00000-00
8.Bradul Vama20020-100

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Sporting Siminicea și Dorna au realizat scorul etapei"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*