Sporting Siminicea a realizat scorul etapei în Liga a V-a

Sporting Siminicea a reușit scorul etapei a XVII-a în Liga a V-a, după ce a câștigat duminică, în deplasarea de la Bunești, cu 7-0, prin golurile marcate de Ionuț Clim (2), Ionuț Antonieac (2), Radu Luncariu, Liviu Anton și Florin Pascariu.

Stejarii Dragomirnei a învins în această rundă Voința Zvoriștea, cu scorul de 3-0, prin golurile înscrise de Paul Ujeniuc (2) și Vlad Țugui, rezultat de care au profitat Bucovina Dărmănești, care s-a distanțat la cinci puncte în fruntea clasamentului și Viitorul Vadu Moldovei, care a urcat pe locul 2 în Seria I după victoria obținută la Fălticeni.

Seria I – Rezultatele etapei a XVII-a:

Viitorul Baia – Bucovina Dărmănești 5-6

Carpatic Suceava – Unirea Salcea 2-4

Sporting Bunești – Sporting Siminicea 0-7

Stejarii Dragomirnei – Voința Zvoriștea 3-0

Viitorul Fălticeni – Viitorul Vadu Moldovei 1-2

Releul Mihoveni și Viitorul Forăști au stat.

În Seria a II-a, Sporting Poieni Solca a urcat pe podiumul clasamentului, după ce a câștigat pe teren propriu, în fața Avântului Todirești, cu scorul de 3-2, prin reușitele semnate de Andrei Sava, Andrei Buburuzan și Andrei Petriuc.

Seria a II-a – Rezultatele etapei a XVII-a:

Unirea Grămești – Foresta Moldovița 7-2

Vânătorul Dorna Candrenilor – Avântul Frasin 0-1

Flacăra Prelipca – FC Marginea 5-2

Sporting Poieni Solca – Avântul Todirești 3-2

Rarău Câmpulung, Forest Pătrăuți și Academica Gălănești au stat.

 

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *