Sporting – Paşcani: 0-0

Sporting a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat azi, pe stadionul Areni, in compania celor de la Kosarom Pascani, in cadrul etapei a 6-a a Ligii 3-a.

Echipa antrenata de Claudiu Sevaciuc a ratat cea mai importanta ocazie a jocului in minutul 43, cand Azaharioaie a nimerit transversala cu un sut din marginea careului. Oaspetii au terminat partida cu un om mai putin pe teren, dupa ce Toader a fost eliminat pentru doua cartonase galbene, in minutul 90.

Sporting Suceava: Hintescu – Kuruc, Ferariu, Hrimiuc, Pantea – Azaharioaie, Stanescu, Filip, Paius – Suleru, Buziuc. Antrenor: Claudiu Sevaciuc. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat: Strugariu, Cutas, Apetri si Nechitoaia.

Kosarom Pascani: Luca – P. Razlog, Giurgiuveanu, Olarita, V. Razlog – Nutescu, Ghimir, Schiopu, Agrigoroaiei – Lipovanu, Stiubei. Antrenor: Adrian Kereszy. Pe parcurs au mai intrat: Caragea, Calugaru, Maftei si Toader.