Șomuzul Preutești este lider cu maximum de puncte

Somuzul Preutesti a ramas singura echipa cu maximum de puncte in fruntea Ligii a IV-a, dupa cea de-a treia victorie consecutiva de la startul noului sezon, 5-2, pe teren propriu, cu Recolta Fantanele, prin golurile marcate de C. Vasiliu (2), Beclea, Aileni si Atomei.

In deschiderea rundei a III-a, campioana en-titre Juniorul Suceava a trecut pe stadionul din Itcani, de Viitorul Liteni, cu scorul de 5-1, la finalul unui meci in care oaspetii au contestat maniera de arbitraj a brigazii condusa de Andrei Pista. Gazdele s-au impus prin reusite lui Mandiuc (3), Maftei si Hreceniuc.

Scorul zilei de duminica a fost reusit de Rarau Campulung, care a castigat pe teren propriu, in fata celor de la Sporting Poieni Solca, cu 7-1, prin golurile inscrise de Vaman (2), Jitariuc (2), Timis, Valeanu si E. Baicu.

Rezultatele etapei a III-a:

Juniorul Suceava – Viitorul Liteni: 5-1

Siretul Dolhasca – Dorna Vatra Dornei: 3-2

Foresta II Suceava – Academica Galanesti: 1-1

Rarau Câmpulung – Sporting Poieni Solca: 7-1

Somuzul Preutesti – Recolta Fântânele: 5-2

Victoria Vatra Moldovitei – Bucovina Darmanesti: 2-2

Progresul Fratautii Vechi – Moldova Draguseni: 2-1

Concordia Gramesti a stat în aceasta runda.

 EchipaMVEIGolPct
1.Somuzul Preutesti330011-29
2.Academica Galanesti32106-17
3.Viitorul Liteni32016-56
4.Juniorul Suceava312010-65
5.Progresul Fratautii Vechi21105-44
6.Bucovina Darmanesti31115-54
7.Siretul Dolhasca31115-84
8.Victoria Vatra Moldovitei31113-64
9.Dorna Vatra Dornei21019-33
10.Rarau Campulung31027-53
11.Foresta II Suceava30307-73
12.Recolta Fantanele30217-102
13.Moldova Draguseni30123-51
14.Sporting Poieni Solca30124-131
15.Concordia Gramesti20020-80

Etapa viitoare este programata miercuri, de la ora 17.00.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Șomuzul Preutești este lider cu maximum de puncte"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*