Siretul Dolhasca, singura echipă cu punctaj maxim

Siretul Dolhasca este singura echipa cu punctaj maxim dupa primele doua etape ale Ligii a IV-a. Trupa condusa de Constantin Ferariu a bifat o noua victorie fara gol primit in campionat, dupa ce s-a impus duminica, pe terenul Somuzului Preutesti, cu scorul de 2-0, prin reusitele lui Ghiarasim si Tofan.

In derbyul rundei a II-a, campioana en-titre Viitorul Liteni a castigat in extremis pe teren propriu, prin doua goluri inscrise in ultimele zece minute de Gliga si Gheorghita, in fata celor de la Rarau Campulung, dupa ce oaspetii au condus pe tabela prin reusita lui Balan.

In celelalte meciurile ale zilei, Moldova Draguseni a plecat surprinzator cu un punct de la Itcani, Progresul Fratautii Vechi a trecut de Recolta Fantanele, in vreme ce Concordia Gramesti si Victoria Vatra Moldovitei au remizat spectaculos, scor 3-3.

Rezultatele etapei a II-a:

Concordia Gramesti – Victoria Vatra Moldovitei: 3-3

Progresul Fratautii Vechi – Recolta Fantanele: 2-1

Viitorul Liteni – Rarau Campulung: 2-1

Juniorul Suceava – Moldova Draguseni: 1-1

Somuzul Preutesti – Siretul Dolhasca: 0-2

 EchipaMVEIGolPct
1.Siretul Dolhasca22004-06
2.Juniorul Suceava211013-44
3.Moldova Draguseni21106-34
4.Progresul Fratautii Vechi21102-14
5.Recolta Fantanele21014-43
6.Viitorul Liteni21014-63
7.Rarau Campulung20111-21
8.Victoria Vatra Moldovitei20113-51
9.Concordia Gramesti20116-151
10.Somuzul Preutesti20022-50

La finalul sezonului regular, punctele se vor injumatati, urmand ca primele cinci clasate sa califice in play-off, iar ultimele cinci sa evolueze in play-out.

Foto: CSO Siretul Dolhasca – facebook.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Siretul Dolhasca, singura echipă cu punctaj maxim"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*