
Sebastian Gheorghe arbitrează joi în prima etapă din Liga Națiunilor
Sebastian Gheorghe se numără printre arbitrii români care vor oficia în această săptămână în prima etapă din noua ediție a Ligii Națiunilor.
Arbitrul sucevean se va afla joi seară la una dintre tușele ZTE Arena din Zalaegerszeg (Ungaria), la meciul dintre Belarus și Bulgaria, contând pentru Grupa a 3-a din Liga C.
Ovidiu Hațegan va arbitra la centru, Alexandru Cerei la cealaltă linie, iar Andrei Chivulete va fi arbitru de rezervă.
În vârstă de 48 de ani, suceveanul Sebastian Gheorghe este la al treilea meci internațional în noul sezon, după SK Iberia – FK Partizani (Conference League) și Shamrock Rovers – NK Celje (Europa League).









