Schimbare de lider în toate cele trei serii ale Ligii a V-a

Etapa a III-a a schimbat liderul clasamentului in toate cele trei serii ale Ligii a V-a. Astfel, Sporting Poieni Solca a preluat sefia Seriei I, dupa ce s-a impus duminica, in deplasarea de la Zvoristea, cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Andrei Buburuzan si George Ungurean. In alte doua meciuri ale rundei, Sporting Siminicea a remizat alb cu Sporting Bunesti, in vreme ce Bucovina Darmanesti (foto) a trecut acasa, de Viitorul Adancata, cu scorul de 3-1, prin reusitele semnate de Catalin Parasca (doua) si Sabin Bidasca.

Seria I – Rezultatele etapei a III-a:

Vointa Zvoristea – Sporting Poieni Solca: 1-2

Bucovina Darmanesti – Viitorul Adancata: 3-1

Vointa Hantesti – Viitorul Negostina: 1-1

Sporting Siminicea – Sporting Bunesti: 0-0

Viitorul Vadu Moldovei – Viitorul Forasti: 2-0

 EchipaMVEIGolPct
1.Sporting Poieni Solca33007-39
2.Sporting Siminicea32108-27
3.Bucovina Darmanesti32106-37
4.Vointa Zvoristea32016-36
5.Sporting Bunesti31113-34
6.Viitorul Vadu Moldovei31024-53
7.Viitorul Forasti31024-103
8.Viitorul Negostina30212-32
9.Vointa Hantesti30124-61
10.Viitorul Adancata30033-90

Academica Galanesti a urcat pe primul loc in clasamentul Seriei a II-a, dupa s-a impus pe teren propriu, in inferioritate numerica, in fata celor de la AS Marginea, cu scorul de 3-0, prin golurile inscrise de Alex Cardei (doua) si Vasile Danila. Singura victorie in deplasare a fost obtinuta de Juniorul Salcea, invingatoare la Bosanci, cu scorul de 5-0, prin reusitele semnate de Sami Hritcu (3), Marius Boicu si Denis Ciubotaru.

Seria a II-a – Rezultatele etapei a III-a:

Releul Mihoveni – Polul Nord Falcau: 9-2

Academica Galanesti – AS Marginea: 3-0

Viitorul Veresti – Viitorul Stroiesti: 2-0

Arena Bosanci – Juniorul Salcea: 0-5

 EchipaMVEIGolPct
1.Academica Galanesti32107-27
2.Juniorul Salcea32018-26
3.Releul Mihoveni320111-66
4.AS Marginea32017-46
5.Arena Bosanci31026-93
6.Viitorul Veresti31022-63
7.Polul Nord Falcau31027-163
8.Viitorul Stroiesti30123-61

Dorna Vatra Dornei s-a instalat in fotoliul de lider al Seriei a III-a, dupa ce a castigat duminica, pe teren celor de la Avantul Frasin, cu scorul de 3-0, prin golurile lui Ionut Timis, Alexandru Sandru sI Flavius Cohal, ultimul trecandu-si astfel numele pe lista marcatorilor in Liga a V-a la doar 14 ani.

Seria a III-a – Rezultatele etapei a III-a:

Minerul Iacobeni – Foresta II Suceava: 3-2

Avantul Frasin – Dorna Vatra Dornei: 0-3

Vanatorul Dorna Candrenilor – Bradul Vama: 1-1

Tinovul Poiana Stampei – Forestierul Frumosu: 3-1

 EchipaMVEIGolPct
1.Dorna Vatra Dornei22009-16
2.Minerul Iacobeni32019-86
3.Tinovul Poiana Stampei31208-65
4.Forestierul Frumosu31115-64
5.Avantul Frasin31026-53
6.Vanatorul Dorna Candrenilor30306-63
7.Foresta II Suceava20114-51
8.Bradul Vama30121-111

Foto: Cristian Plosceac – Darmanesti

COMENTARII:

1 Comentariu la "Schimbare de lider în toate cele trei serii ale Ligii a V-a"

  1. cataline! viitorul e bun pentru adancata

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*