Romfour păstrează locul 2

Romfour a ramas pe locul 2 al clasamentului in Campionatul Municipal de minifotbal, dupa ce a castigat luni seara, cu scorul 3-0, in fata celor de la Topgeosys. Echipa condusa de Catalin Aolaritei si-a asigurat victoria prin golurile marcate de Berezoschi (2) si Duman, doua dintre reusite venind in ultimele minute ale jocului.

In primul meci al saptamanii, Mfc Trutzi si-a consolidat locul pe podium, dupa ce a trecut cu destule emotii, scor 4-3, de formatia celor de la Agb Instal. Trupa condusa de Costica Sidoriac a deschis scorul prin Craiu, dar a incasat apoi trei goluri consecutive din tot atatea suturi trimise de Bejenariu, Caeriu si Bitoleanu. Pe finalul primei reprize, “alb-albastrii” au avut parte de un adevarat tur de forta si au revenit in avantaj prin reusitele lui Haidau (2) si Botezatu, care au stabilit scorul pauzei la 4-3. In partea secunda, cei de la Mfc Trutzi au incercat sa-si securizeze victoria, insa Brandis a inchis practic poarta pana la fluierul final. S-a incheiat 4-3, iar Costicuta si compania ocupa pozitia a 3-a in clasament, inainte de ultima etapa a turului.

Ziua de luni a Municipalului s-a incheiat la baza Ramiro cu cateva scene despinse de la balamuc, cu jigniri grosolane venite dinspre tribune, cu spectatori in stare de ebrietate escaladand gardurile inspre teren, cu vesnicii patroni de echipe vesnic nemultumiti de arbitraj si cu o asa-zisa Comisie de Disciplina mereu lipsita de cvorum, incapabila sa potoleasca spiritele, cu un regulament tinut la naftalina de la inceputul sezonului.

10. Cosmin Onisimi 7 0 1 6 4-46 2p

Asociatia Judeteana de Minifotbal organizeaza vineri, la orele 20.00, in pub Ramiro, o sedinta cu delegatii echipelor participante in Campionatului Municipal. In cadrul sedintei se va stabili modul de desfasurare si programul meciurilor din retur, precum si a celor din Cupa Romaniei. Prezenta delegatilor e obligatorie!