Rezultatele de joi

Georom a debutat cu dreptul in minifotbalul sucevean. Echipa lui Paul Spoiala a facut un prim pas spre sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce s-a impus joi, cu scorul de 4-3 (1-2), in fata gruparii Euro Express Full, intr-un meci contand pentru prima etapa din Grupa B. “Alb-rosii” au obtinut victoria in extremis prin golurile marcate de Liviu Boca (2), Iosif Netbai si Bogdan Crupenschi. De partea cealalta, trupa lui Marian Serban a pierdut meciul din mana pe final, dupa ce a condus si cu 3-1 prin golurile semnate de Titi Carlan (2) si Daniel Fartais.

In cel de-a doilea meci de joi seara, Old Bucovina s-a impus in cadrul Grupei A, cu scorul de 4-1 (1-1), in fata celor de la Ritmic. Echipa condusa de Dan Haraga si-a asigurat victoria dupa pauza, prin Viorel Stan, autor a unui hattrick, si Pascanut. De partea cealalta, echipa lui Alex Sendrea a deschis scorul in prima repriza prin Andrei Bitoleanu, dar n-a mai reusit sa-l invinga pe Ovidiu Livischi pana la final.