Rezultate si program

Adistal a reusit ceea ce parea imposibil in Campionatul Municipal de minifotbal. Echipa condusa de Adi Costeniuc le-a provocat prima infrangere dupa doi ani de zile celor de la Railex, dupa ce s-a impus joi, pe terenul Ramiro, in fata campioanei en-titre, la loviturile de departajare, cu scorul general de 3-2, intr-un meci din cadrul etapei a XII-a din actualul sezon. Cele doua echipe au incheiat nedecis cele 50 de minute de regulamentare de joc, dupa ce Railex a deschis scorul prin Sergiu Corban, iar Adistal a egalat pana la pauza prin Cosmin Haidau. In repriza secunda a jocului, portarii Negrea si Tipa au fost de nebatut, astfel ca s-a ajuns la loteria loviturilor de departajare de la 7 metri, acolo unde Adistal a inscris de doua ori prin Turineac si Grigoras, Railex nimerind tinta o singura data prin Apetri.

In cel de-al doilea meci al zilei, Euro Express Full a trecut, cu scorul de 4-2, de Abenor Interim si pastreaza sanse mari la un loc pe podium la finalul sezonului. Echipa condusa de Marian Serban si-a asigurat victoria prin golurile lui Cuciureanu (2), Filip sI Cora, ultimul marcand pe final cu un sut superb din voleu. De partea cealalta, “alb-visiniii” au punctat pe tabela de marcaj prin Boghiu si Burduja.

Programul de marti: Adistal – Auchan (ora 18.00) si Railex – Ritmic (ora 19.00).