Revine și victoria lui Victor

Revine si-a consolidat pozitia pe ultima treapta a podiumului in clasamentul Campionatului Judetean de Minifotbal, dupa ce s-a impus joi seara, cu scorul de 3-0, in fata celor de la Dinadrom, intr-un meci contand pentru etapa a 26-a din cadrul actualului sezon. Trupa lui Iliuta Trandafir si-a asigurat victoria printr-un hattrick semnat de Victor Romascan, avand inca de la pauza un avantaj de doua goluri.

Intr-un alt meci al zilei, Old Sticks a produs surpriza, dupa ce a castigat in fata celor de la Pit Stop, cu scorul de 2-1. “Alb-visiniii” si-au asigurat prima victorie dupa o seceta de trei runde prin golurile inscrise de M. Ciobanu si Stamate. Trupa lui Cornel Cosmaciuc a redus din diferenta prin Moldovan.

In prima partida de joi, Parbriz Center & Romfour a bifat primul succes dupa o pauza de sase etape, dupa ce s-a impus, cu scorul de 4-2, in fata celor de la Danalis. Formatia condusa de Catalin Aolaritei si-a asigurat cele trei puncte prin golurile marcate de Vicu, Ostafe, D. Duman si Rotaru. De partea cealalta, invisii au punctat pe tabela de marcaj prin golurile semnate de M. Serban si Cuciureanu.

15. Omniasig 24 3 0 21 47-132 9p

Incepand cu etapa a 27-a, echipele cu restante financiare la cartonase nu vor mai fi programate.

Sezonul 2011/12 al Campionatului Judetean de Minifotbal e organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.