Recolta Fântânele a produs supriza etapei intermediare din Liga a IV-a

Recolta Fantanele a produs surpriza etapei intermediare, programata marti, de Sf. Gheorghe, in Liga a IV-a, dupa ce a rasturnat scorul dupa pauza la Liteni, castigand in fieful campioanei en-titre, cu 4-3, prin golurile lui Gheorghita (2), Ciocoiu si Turcanu.

FC Soimii Gura Humorului a mai facut un pas spre titlul de campioana dupa ce s-a impus in deplasarea de la Iacobeni, mai greu decat o arata scorul de 5-2, prin golurile marcate de Moloce (2), Stroe, Tunsu si Bigu.

Juniorul Salcea a trecut pe terenul sintetic de la LPS, de Progresul Fratautii Vechi, cu scorul de 4-0, prin reusitele semnate de V. Neamtu (2), Zama si Malanca si ramane la trei puncte in urma liderului, trupa pregatita de Paul Bosancu avand insa un meci in plus disputat.

Somuzul Preutesti a urcat pe locul 6 in clasament, dupa al optulea rezultat pozitiv de la startul sezonului de primavara, 1-0, pe teren propriu, cu Juniorul Suceava, la finalul unui meci decis de golul lui Obreja.

Tot in etapa a XXIII-a, Moldova Draguseni s-a impus la Poieni Solca, cu un contestat 2-0, prin reusitele lui M. Plamada si G. Morosanu, in timp ce Bucovina Darmanesti a revenit in fata propriilor suporteri cu o victorie, 3-1 cu Forestierul Frumosu, la finalul unui joc in care gazdele au punctat prin Halip, de doua ori, si Bozomala.

Rezultatele etapei a XXIII-a:

Somuzul Preutesti – Juniorul Suceava 1-0

Viitorul Liteni – Recolta Fantanele 3-4

Minerul Iacobeni – Soimii Gura Humorului 2-5

Juniorul Salcea – Progresul Fratautii Vechi 4-0

Bucovina Darmanesti – Forestierul Frumosu 3-1

Sporting Poieni Solca – Moldova Draguseni 0-2

Rarau Campulung – Bucovina II Radauti 3-0

Bradul Putna a stat in aceasta runda.

Echipa M V E I Gol Pct
1. Soimii Gura Humorului 21 19 1 1 74-18 58
2. Juniorul Salcea 22 18 1 3 83-13 55
3. Bradul Putna 21 16 3 2 63-29 51
4. Juniorul Suceava 21 16 0 5 66-27 48
5. Viitorul Liteni 22 13 3 6 91-37 42
6. Somuzul Preutesti 22 10 6 6 46-40 36
7. Forestierul Frumosu 22 11 2 9 52-55 35
8. Moldova Draguseni 22 8 6 8 55-61 30
9. Progresul Fratautii Vechi 21 8 2 11 44-45 26
10. Minerul Iacobeni 22 8 0 14 57-65 24
11. Recolta Fantanele 21 7 1 13 33-54 22
12. Sporting Poieni Solca 21 7 1 13 39-73 22
13. Bucovina Darmanesti 21 5 0 16 36-81 15
14. Rarau Campulung 21 2 0 19 23-91 3
15. Bucovina II Radauti 22 0 0 22 3-76 0

 La barajul de promovare in Liga a III-a, programat pe 16 si 23 iunie, campioana judetului Suceava va intalni campioana judetului Vaslui.

Foto: Religia Sportului

Exit mobile version