
RC Bârlad – CSM Bucovina: 37-13
CSM Bucovina a încasat a cincea înfrângere în Cupa României la rugby, după ce a pierdut vineri, pe terenul celor de la RC Bârlad, cu scorul de 13-37, într-o partidă din penultima etapă a fazei grupelor.
Bârlădenii au tranşat soarta întâlnirii încă din prima repriză, intrând la pauză cu un avantaj de 27-3. Trupa antrenată de Constantin Vlad a echilibrat ostilităţile în repriza secundă, încheiată la egalitate, 10-10, punctele sucevenilor fiind aduse de eseurile lui C. Varvaroi şi Rusu.
CSM Bucovina a început meciul în următoarea formulă: Zup, Oct. Scolobiuc, Croitoru, And. Varvaroi, Buiciuc, C. Varvaroi, Al. Varvaroi, Strugariu, Creţuleac, Elisei, Lupancu, Câtea, Ştefaroi, Manole şi Simion. Ştefăniţă Rusu a intrat pe parcurs. Antrenor: Constantin Vlad.
În ultima etapă din faza grupelor Cupei României, formaţia suceveană va primi sâmbătă, pe terenul Unirea, vizita celor de la RCM Galaţi.









