Rapid continuă în Cupa României

Rapid Suceava si-a inceput aventura in Cupa Romaniei cu o victorie categorica. Trupa pregatita de Bogdan Tudoreanu s-a impus fara probleme in runda inagurala a competiei, scor 4-0, pe terenul celor de la Dorna Vatra Dornei.

Aflati la primul meci oficial al sezonului, ceferistii si-au asigurat calificarea inca din prima repriza a intalnirii de la Vatra Dornei, reusistele lui Oniu si Suleru asigurandu-le “feroviarilor” un avantaj confortabil la intrarea la vestiare. Repriza secunda a jocului a adus alte doua reusite in poarta gazdelor, cursele lui Suleru si Burlacu consfintind trecerea rapidistilor in turul secund al Cupei Romaniei.

Dorna Vatra Dornei: Morolicaru – Ciobanu, Vizitiu, Ivan, Nemes, Tufui, Paraschiv, Mitruc, Hriscu, Kasper, Tipa. Au mai intrat: Szekely, Melinte și Covalschi.

Rapid CFR Suceava: Pascal – Pantea, Sevaciuc, Razlog, Spatar, Bosancu, Branza, Suleru, Stamate, Oniu, Romaniuc. Au mai intrat: M. Ciobanu, Burlacu, Bejenariu și Sava.