Railex, victorie cu emoții

Railex a tremurat serios pentru cele trei puncte puse la bataie in meciul cu Old Bucovina, contand pentru etapa a 8-a a Campionatului Municipal de minifotbal. Trupa patronata de Ilie Lahman si-a asigurat a opta victorie consecutiva de la startul sezonului, castigand intalnirea cu scorul de 3-2, prin golurile marcate de Tomescu (2) si Cardei. De partea opusa, Buzuleac si compania au fost egalii campioanei timp de 25 de minute gratie reusitelor lui Luca si M. Ungureanu. Pe finalul primei reprize, Old Bucovina a evoluat cu un jucator mai putin pe teren, dupa ce Liviu Luca a vazut cartonasul rosu pentru proteste repetate la adresa arbitrului.

In primul meci de marti, Adistal a trecut cu mari emotii, scor 2-1, de codasa Cosmin Onisimi Construct. Desi a oferit o adevarata sarabanda a ratarilor, echipa condusa de Adi Costeniuc si Mircea Vezeteu si-a asigurat in cele din urma al doilea succes consecutiv in campionat printr-o dubla semnata de Lacatus, golul victoriei “galben-negrilor” venind dintr-o lovitura de pedeapsa de la 9 metri. De partea cealalta, Cosmin Onisimi a punctat pe tabela de marcaj in prima repriza, printr-un gol inscris de Bilt, ratand in prealabil si un penalty.

Intr-un alt joc de marti seara, Revine a ramas in lupta pentru un loc pe podiumul clasamentului, dupa ce s-a impus, cu scorul de 6-1, in fata celor de la Abenor Interim. Formatia condusa de Ilie Trandafir si-a asigurat victoria prin golurile marcate de catre Bijec (3), Romascan, Magdalena si C. Munteanu. De partea cealalta, ajunsi la cel de-al cincea esec consecutiv in campionat, “alb-visiniii” au reusit golul de onoare prin Boghiu.

10. Cosmin Onisimi 8 0 1 7 5-48 2p

Asociatia Judeteana de Minifotbal organizeaza vineri, la orele 20.00, in pub Ramiro, o sedinta cu delegatii echipelor participante in Campionatului Municipal. In cadrul sedintei se va stabili modul de desfasurare si programul meciurilor din retur, precum si a celor din Cupa Romaniei. Prezenta delegatilor e obligatorie!