Railex a învins Betty Ice

Railex a urcat pe primul loc al clasamentului dupa ce a castigat italieneste, scor 1-0, derbyul disputat marti seara in compania celor de la Betty Ice, in etapa a 3-a a Campionatului Municipal. Echipa patronata de Ilie Lahman a marcat unicul gol al intalnirii pe finalul primei reprize, cand Stan a reluat de langa bara o centrare de pe partea stanga. De partea cealalta, formatia lui Costica Sidoriac a ratat sansa golului egalizator inainte de pauza, cand portarul Tipa a deviat in corner o lovitura de pedeapsa de la 9 metri executata de Craiu.

Adistal si-a trecut in cont a doua victorie stagionala dupa ce s-a impus, cu multa sansa, scor 3-2, in fata celor de la Topgeosys, in primul meci de marti. Topgeosys a condus la o diferenta de doua goluri in debutul reprizei secunde, in urma a doua lovituri libere executate de Ursaciuc si Sidor, la ambele portarul Popa fiind coautor. De partea cealalta, formatia condusa de Adi Costeniuc si Mircea Vezeteu a revenit in joc prin golul lui Fl. Turineac si a trecut in avantaj prin doua lovituri de pedeapsa de la 9 metri transformate de Teodor.

Ambele meciuri s-au desfasurat pe terenul Ramiro si au fost arbitrate Vasile Tacu si Ionut Avadanei.