Probleme mari de efectiv
Meciul cu FCM Bacău, extrem de important în lupta pentru evitarea retrogradării, găseşte Cetatea într-o situatie destul de delicată. Nu mai puţin de cinci jucători de bază ai grupării din Areni acuză probleme medicale şi au şanse mici să joace sâmbătă pe Municipalul din Bacău.
“Ne simţim lezaţi de numărul mare de jucători pe care nu îi vom putea folosi la Bacău. Celpan, Roheţki, Dumitru, Homneac şi Sevaciuc au şanse mici să poată intra în meciul cu Bacău. Primul are o întindere la muşchii aductori. În ceea ce priveşte eventuala absenţă a lui Roheţki, Mihai Luca s-a pregătit bine şi cred că poate face faţă unei asemenea partide” a declarat antrenorul Cetăţii, Ovidiu Murariu.
În cazul în care Roheţki şi Celpan nu vor intra sâmbătă pe teren, căpitanul echipei Cetatea, va fi în premieră, Marius Onciu.