Pojorâta, lider la 5 puncte

FC Pojorata s-a distantat la cinci puncte in fruntea clasamentului Ligii a 4-a, dupa ce s-a impus astazi, cu scorul de 2-0, pe terenul celor de la Moldova Draguseni, intr-un meci contand pentru etapa a 10-a a campionatului. Echipa condusa de Vasile Bosancu si-a asigurat a saptea victorie consecutiva din actualul sezon prin golurile marcate de Prundean si Ionita, ambele reusite venind inca din prima repriza.

In cea mai asteptata partida a rundei, Rapid II Mihoveni a castigat pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata celor de la Foresta Malini. “Ceferistii” si-au asigurat victoria prin golurile marcate de Marinkovic si V. Grigorean, in vreme ce “galben-verzii” au inscris prin Prisaca, care egalase situatia inainte de pauza. De sincopa forestierilor la Mihoveni a profitat Bradul Putna, care a urcat pe locul secund, dupa ce s-a impus in propriul fief, cu scorul de 3-1, in fata celor de la AS Somuz Falticeni, prin golurile lui Tugui (2) si Cardei.

Bucovina II Fratautii Noi – Unirea Boroaia 3-1

Clasament: 1. Fc Pojorata 26p, 2. Bradul Putna 21p, 3. Foresta Malini 20p, 4. Bucovina II Fratautii Noi 19p…