Pojorâta – Ceahlăul II: 2-1

FC Pojorâta păstrează şanse la accederea în play-off-ul seriei întâi a Ligii a III-a. Echipa antrenată de Dănuţ Mândrilă a bifat a cincea victorie stagională, după ce s-a impus sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Ceahlăul II Piatra Neamţ, în ultimul meci din ultima etapă programată în acest an.

Oaspeţii au început mai bine întâlnirea şi au deschis scorul pe stadionul din Pojorâta în minutul 17, în urma unui lovituri de colţ. De partea cealaltă, bucovinenii au replicat în minutul 30, când Lazăr a egalat cu o execuţie din gura porţii şi a stabilit şi scorul pauzei la 1-1. Gazdele şi-au asigurat victoria în repriza secundă, la câteva minute de la reluarea jocului, graţie unui gol semnat de Vali Buhăcianu, care a înscris cu un şut din interiorul careului, după un corner. Echipa suceveană putea scăpa de emoţii cu un sfert de oră înainte de final, dar defensiva nemţeană a respins mingea de pe linia porţii un gol.
Scor final 2-1, iar FC Pojorâta încheia anul pe locul 7 în clasamentul seriei întâi, la cinci puncte de ultima poziţie calificabilă în play-off.

FC Pojorâta: Axinte – Donose, Neagoe, Sârbu, Fortună, Ioniţă, Nemeş, Cherariu, Botezatu, Lazăr, Buhăcianu. Antrenor: Dănuţ Mândrilă. Au mai intrat: Prundean, Stroia, Dodan şi Erhan.