Pojorâta – Berceni: 1-0, Ceahlăul – Suceava: 0-2

Etapa a doua a play-out-ului Ligii a 2-a a fost favorabila echipelor sucevene. Rapid Suceava a castigat pe terenul formatiei Ceahlaul Piatra Neamt cu scorul de 0-2 (0-2), iar Bucovina Pojorata a invins, sub Giumalau, pe ACS Berceni cu 1-0.

Rapid Suceava a simtit din nou gustul victoriei dupa fix sase luni de zile. Pe 17 octombrie victima i-a fost tot Ceahlaul Piatra Neamt, scor 3-0. Acum, „ceferistii” s-au impus la doua goluri diferenta, prin reusitele lui Mircea Negru (14′), si Ionut Plamada (21′). Gazdele au terminat meciul in zece oameni, Gomis fiind eliminat in minutul 86.

Rapid Suceava: Niga – Bălan, Dudea, Velescu, Semeghin – Aeroaiei, Sfrijan, Golofca, Apostol, I. Plămadă, Negru. Rezerve: Hânţescu – Mateciuc, Dănilă, Gheorghiciu, Bîgu, Jitariu, Alexandru Andrei.

La randul sau, Bucovina Pojorata a pus capat unei serii de opt meciuri fara victorie, dupa ce a reusit sa castige intalnirea, de pe teren propriu, cu ACS Berceni, scor 1-0. Singurul gol al intalnirii a fost inscris de Cornel Cainari, in minutul 33, dintr-un penalty obtinut tot de el. Mijlocasul sucevean a provocat si al doilea cartonas galben incasat de Alexandru Radu, jucatorul ilfovenilor fiind eliminat in minutul 41.

Bucovina Pojorâta: Pop – Cristescu, Răuţă, Jarda, Acostăchioaie, Jugaru, Stănescu, Buhăceanu, Căinari, Coman, Al. Marin. Rezerve: Puianu – Juncănaru, Pîslaru, Nuţescu, Moisii, Duţică, Ţărţărău.

In celalalt meci din play-out, CS Balotesti a dispus, in propriul fief, de Gloria Buzau, cu scorul de 2-0.