Patru canotori de la CSM Suceava debutează mâine la Europenele U19

Patru canotori pregătiți de antrenorul Ioan Despa la CSM Suceava, componenți ai lotului olimpic de Juniori I al României, vor concura începând de sâmbătă la Campionatul European U19. Competiția se desfășoară, în perioada 23-25 mai, la Brandenburg, în Germania.

Cei patru reprezentanți ai clubului sucevean sunt Costinela Ursu, Cristian Pascari, Sebastian Lupu și Constantin Tricolici.

Costinela Ursu va evolua în proba de simplu, în timp ce Cristian Pascari va concura la dublu rame. Sebastian Lupu și Constantin Tricolici vor face echipă în proba de 4 vâsle. Costinela Ursu și Sebastian Lupu vor lua startul și în cadrul probei de dublu mixt.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *