Final | Cetatea – Rapid: 0-1

Rapid Suceava joaca astazi, cu incepere de la ora 16.30, pe terenul celor de la Cetatea Targu Neamt, intr-un meci eliminatoriu contand pentru turul V al Cupei Romaniei, ultimul inainte de intrarea in competitie a echipelor de Liga I.

Ramai alaturi de GazetaSV.ro pentru a urmari live, minut cu minut, evolutia scorului in meciul de la Targu Neamt.

Arbitri: Vlad Baban (Iasi) – Ciprian Iovu (Botosani) si Iulian Catalin Branza (Botosani).

Cotele la casele de pariuri: 1 (4.15) – X (3.55) – 2 (1.70)

Cetatea Tg. Neamt (echipa de start): Haraguta – Varea, Rotaru, Mihaies, Hutanu, R. Miron, Chirila, Bucataru, Dutciuc, Homneac, Bobric. Antrenor: Ciprian Danciu.

Rapid Suceava (echipa de start): Rohetki – Balan, Velescu, Plecanciuc, Semeghin – Golofca, Sfrijan, Sumanariu, Burcea – Marinkovic, Matei. Antrenor: Bogdan Tudoreanu. Rezerve: Pascal – Sava, Ferariu, Spatar, Apostol, Cerlinca si Negru.

‘1 > jocul incepe cu un minut de reculegere in memoria unui fost jucator al Cetatii.

‘7 > nemtenii solicita penalty la un presupus hent in careu. Nu se acorda nimic.

’18 > Chirila vede primul cartonas galben al intalnirii pentru un fault la Sfrijan.

’22 > Sfrijan trimite primul sut pe spatiul portii. Haraguta retine fara probleme.

’24 > Dutciuc trimite cu capul din cativa metri. Rohetki retine de pe centrul portii.

’29 > Bobric trece de Balan, suteaza din marginea careului, retine Rohetki.

’30 > GOOOL RAPID! Golofca primeste o pasa in adancime, ajunge la minge inaintea portarului Haraguta, il dribleaza si deschide scorul cu poarta goala. [0-1]

’32 > Semeghin primeste cartonas galben pentru un fault la mijlocul terenului.

’43 > Burcea suteaza peste transversala dintr-o lovitura libera de la 25 de metri.

Pauza > Cetatea Targu Neamt – Rapid Suceava: 0-1.

’49 > Matei reia cu capul putin pe langa tinta o minge centrata de Semeghin.

’59 > Homneac suteaza puternic la coltul scurt, fundasii rapidisti resping in corner.

’60 > prima schimbare in formatia nemteana: Maris intra in locul lui Miron.

’69 > Homneac este blocat regulamentar de Rohetki. Gazdele cer penalty.

’70 > prima schimbare in echipa suceveana: Negru intra in locul lui Matei.

’75 > Dutciuc centreaza, Homneac reia cu capul de la coltul scurt, Roiu este la post.

’82 > a doua schimbare in echipa suceveana: Cerlinca intra in locul lui Burcea.

’84 > Negru este avertizat cu galben pentru un fault asupra portarului Haraguta.

’86 > a treia schimbare in echipa suceveana: Apostol intra in locul lui Sumanariu.

’90 > portarul sucevean Rohetki vede cartonasul galben pentru tragere de timp.

Final > Cetatea Targu Neamt – Rapid Suceava: 0-1.

Rapid Suceava s-a calificat in saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei!