Odorheiu Secuiesc- Bucovina Rădăuți: 1-0

CSM Bucovina Radauti a suferit o infrangere neasteptata in etapa a XX-a a Ligii a III-a, dupa ce a pierdut sambata, pe terenul formatiei FC Odorheiu Secuiesc, cu scorul de 0-1.Trupa antrenata de Dorin Goian a trecut pe langa deschiderea scorului in minutul 14, cand Stoian a sutat dintr-o lovitura libera din marginea careului putin peste poarta. Harghitenii au marcat unicul gol al intalnirii la jumatatea primei reprize, cand Modra a executat o lovitura libera de langa linia de margine, defensiva radauteana a balbait mingea, iar Mozes a trimis-o in plasa. Oaspetii puteau restabili egalitatea pana la pauza, dar sutul trimis de Daniel Balan a fost respins de Rares Pop. Acelasi portar al gazdelor a pastrat toate cele trei puncte la Odorhei, dupa ce a retinut mingea la o lovitura cu capul trimisa de Robert Ciobanu, in secventele de final ale jocului.

Baietii au muncit, au alergat, pacat ca am luat din nou gol la faza fixa. E o meteahna veche a noastra”, a spus antrenorul-jucator Daniel Balan.

Bucovina Radauti: Puianu – Alecsandru, Visinar, Florescu, Antonesei – Balan, Vitu, Timis, Stoian – Ionesi, Ciobanu. Antrenor: Dorin Goian. Au mai intrat Vicliuc si Corniciuc.

Aerostar Bacau – Avantul Valea Marului 3-0
KSE Targu Secuiesc a stat in aceasta runda.

15. Metalosport Galati 18 0 0 18 2-127 0

In runda urmatoare, Bucovina Radauti va primi marti, de la ora 17.00, pe stadionul Municipal, vizita urmasei fostei campioane a Romaniei, Otelul Galati.

Un comentariu

1. Eu zic ca meciul a fost facut cadou…. Pai cum sa pierzi cu ei cand Bacaul le-a dat 6-0 si noi cu Bacaul am tinut de remiza pana in minutul 88… Pacat … daca jucau cu adevarat le dadeau minim 3 boabe..