Netcom a revenit pe podium

Netcom a revenit pe podiumul clasamentului in Campionatul Judetean de Minifotbal, dupa ce s-au impus, in aceasta seara, la loviturile de departajare, cu scorul general de 4-2, in fata celor de la Dinadrom, intr-un joc contand pentru etapa a 10-a. La finalul celor 50 de minute regulamentare, Netcom si Dinadrom se aflau la egalitate, scor 1-1, dupa golurile marcate inca din prima repriza de catre Lelcu (9 metri) si respectiv Tugui.

Netcom: Oprea – Ion, Clicinschi, Neamtu, Ursaciuc, Simion, Crainiciuc, Cardei, Lelcu, Rusnac, D. Munteanu. Delegati: Florin Cristescu si Dragos Bosanceanu.

Dinadrom: Dubei – Ciofu, Goras, Stoian, Romas, Pasaila, Ignatescu, Dumistracel, Tugui, Levintchi, Ov. Rusu, R. Rusu. Delegati: Cristinel Turturean si Dan Varasciuc.

In primul meci al serii, Kamer-Marelbo a urcat in prima jumatate a clasamentului, dupa ce a dispus, cu scorul de 8-2, de echipa celor de la Pub Sport Penalty. “Alb-rosii” si-au asigurat victoria prin golurile inscrise de I. Vitel (4), Turturean (2), C. Neamtu si L. Boca, in urma a doua reprize trase la indigo. De partea cealalta, trupa lui Marius Fodor a redus din diferenta de pe tabela de marcaj prin golurile lui Gorbanescu si Barsei.

Kamer-Marelbo: Cailean – Havristiuc, Boca, Ciocan, Vitel, Turturean, C. Neamtu, Miron, Rebenciuc. Delegati: Lucian Turturean si Sami Iftime.

Pub Sport Penalty: Holca – Tiprigan, Ciobanu, Gorbanescu, Barsei, Luca, Fodor. Delegat: Marius Fodor.

Ambele jocuri s-au desfasurat pe terenul bazei Ramiro si au fost conduse de arbitrul Ghita Ignatescu.

15. Omniasig 9 0 0 9 19-49 0p

Sezonul 2011/2012 al Campionatului Judetean de Minifotbal este organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.