Medalii pentru canotorii de la CSM Suceava la Europenele U19

Canotorii de la CSM Suceava au urcat pe podium la Campionatele Europene U19 desfășurate la Brandenburg, în Germania. România a încheiat competiția cu șase medalii: două de aur, trei de argint și una de bronz.

Patru sportivi pregătiți de antrenorul Ioan Despa la CSM Suceava au făcut parte din delegația României: Costinela Ursu, Cristian Pascari, Sebastian Lupu și Constantin Tricolici.

Cristian Pascari a cucerit medalia de argint în proba de dublu rame, alături de Radu-Andrei Enescu.

Sebastian Lupu și Daria Maximiuc
Sebastian Lupu și Daria Maximiuc

Sebastian Lupu a reușit aceeași performanță împreună cu Daria-Elena Maximiuc, în proba de dublu vâsle mixt.

În proba de patru vâsle masculin, Sebastian Lupu și Constantin Tricolici, alături de Ionuț-Denis Ungureanu și Gabriel-Valentin Rusu, s-au clasat pe locul 5.

Costinela Ursu a ocupat locul 5 în Finala B a probei de schif simplu feminin.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *