Medalii pentru canotorii de la CSM Suceava la Europenele U19
Canotorii de la CSM Suceava au urcat pe podium la Campionatele Europene U19 desfășurate la Brandenburg, în Germania. România a încheiat competiția cu șase medalii: două de aur, trei de argint și una de bronz.
Patru sportivi pregătiți de antrenorul Ioan Despa la CSM Suceava au făcut parte din delegația României: Costinela Ursu, Cristian Pascari, Sebastian Lupu și Constantin Tricolici.
Cristian Pascari a cucerit medalia de argint în proba de dublu rame, alături de Radu-Andrei Enescu.

Sebastian Lupu a reușit aceeași performanță împreună cu Daria-Elena Maximiuc, în proba de dublu vâsle mixt.
În proba de patru vâsle masculin, Sebastian Lupu și Constantin Tricolici, alături de Ionuț-Denis Ungureanu și Gabriel-Valentin Rusu, s-au clasat pe locul 5.
Costinela Ursu a ocupat locul 5 în Finala B a probei de schif simplu feminin.








