Medalii pentru Academia Ghedeon la Campionatul Național de lupte U13
Luptătorii de la Academia Sportivă Ghedeon, antrenați de Laurențiu Bolohan și Dan Gontariu, au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național pentru Juniori 4, desfășurat weekendul acesta la Călărași.
Frații Petru și Alexandru Popovici au fost protagoniștii delegației sucevene, ambii reușind să urce pe podium. Petru Popovici a devenit vicecampion național, cucerind medalia de argint la categoria 48 de kilograme. Alexandru Popovici a obținut medalia de bronz la categoria 32 de kilograme.
O prestație bună a avut și Magdalena Vizitiu, care s-a clasat pe locul al șaselea la categoria 52 de kilograme. Din echipa academiei au mai făcut parte Luca Axinte și Georgiana Anton.
Reprezentanții academiei au adresat mulțumiri părinților, profesorilor și susținătorilor care au făcut posibilă participarea la acest turneu.









