Mădălina Sîrbu, campioană la alergare pe șosea

Atleții cluburilor sucevene au urcat pe podium la Campionatul Național de alergare pe șosea – 5 kilometri, concurs care a adunat la start 51 de sportivi de la 20 de cluburi din țară.

Mădălina Elena Sîrbu, atletă pregătită de Erzilia Țîmpău la CSM Rarăul Câmpulung s-a calificat la Campionatul European de Tineret, după ce a câștigat cursa feminină cu cea mai bună performanță europeană din acest moment: 16 minute, 9 secunde și 47 de sutimi.

CSM Rarăul a câștigat și o medalie de argint în proba pe echipe, în componența Mădălina Elena Sîrbu, Antonia Gabriela Bodnariuc și Anca Mirela Moroșan.

CSM Dorna Vatra Dornei a ieșit vicecampioană națională pe echipe la categoriile U23 și U20 în componența Robert Petru Kore, Dragoș Negoiță, Petru Bodea și Alexandru Prâsneac. 

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *