Luptătorul Alexandru Lungu a devenit campion național U20
Alexandru Lungu, sportiv antrenat de Florin Rusu și Robert Bighei la CSȘ Rădăuți, a obținut medalia de aur și titlul de campion național la Campionatul Național Individual de Lupte U20.
Competiția s-a desfășurat, în perioada 22-24 mai, la Piatra Neamț. Luptătorul rădăuțean a concurat în cadrul categoriei 63 de kilograme.
“După meciuri intense, disputate cu multă ambiție, tehnică și determinare, Alexandru a demonstrat că munca asiduă din sala de antrenament dă întotdeauna roade câștigând toate meciurile! Este o mândrie imensă pentru clubul nostru și pentru întregul oraș! Felicitări, Alexandru, pentru titlul de Campion Național! Drumul spre marea performanță continuă!”, a transmis antrenorul Robert Bighei.









