LPS Suceava, pe țară la „Gheorghe Ene”

LPS Suceava s-a calificat la turneul final al Memorialului “Gheorghe Ene”, întrecere rezervată grupelor de copii născuți în anul 2007. Grupa antrenată de Andrei Ițco a ajuns între cele mai bune opt echipe din țară la această categorie de vârstă după ce a câștigat turneul zonal desfășurat marți și miercuri, în sala LPS din Suceava.

În finală turneului zonal, sucevenii au câștigat la loviturile de departajare, cu scorul general de 5-4, în fața grupării Atletico Vaslui.

Finală:
LPS Suceava – Atletico Vaslui 2-2 (5-4, d.p.)
Au marcat: Manolache (2).

LPS Suceava a câștigat și unul dintre premiile speciale, prin Matei Manolache, desemnat la final cel mai tehnic jucător al turneului.

Grupa de 2007 de la LPS Suceava este alcătuită din următorii jucători: Claudiu David, Matei Manolache, Fabian Găină, Sebastian Burlacu, Luca Gavrilovici, Ștefan Recolciuc, Augustin Găină, David Chidovăț, Iustin Panciuc și Luca Cazac. Antrenor: Andrei Ițco.

Turneul final al Memorialului “Gheorghe Ene” va avea loc în perioada 20-22 decembrie și va reuni la start formațiile Academia “Gheorghe Hagi”, Petrolul Ploiești, Interstar Sibiu, CFR Cluj, Kinder Târgoviște, Atletico Arad și Atletic Zalău.