LPS Suceava – NG Iaşi: 2-1

LPS Suceava a bifat astazi a treia victorie in play-off-ul Campionatului National de Juniori Republicani B. Echipa condusa de pe margine de Ovidiu Caldarus si Ovidiu Murariu a dispus pe teren propriu de Noua Generatie Iasi cu scorul de 2-1 (1-1).

Sucevenii au inceput perfect meciul. In minutul 11 Nastasiu a obtinut o lovitura de la 11 metri, iar Rotar a punctat pentru 1-0 de la punctul cu var. Oaspetii aveau sa restabileasca egalitatea dupa un sfert de ora, in urma unui corner de pe partea stanga fructificat cu o lovitura de cap la coltul scurt. Scorul final a fost stabilit in minutul 50, dintr-un nou penalty obtinut de Nastasiu, si transformat de data aceasta de catre Fedorovici. Chiar daca au evoluat cu un om mai putin in teren in ultimele 20 de minute, iesenii au fost aproape de a pleca cu un punct de la Suceava, insa defensiva suceveana a rezista cu brio pana la finalul partidei.