LPS Suceava a câștigat Cupa Național U17

LPS Suceava a câștigat Cupa Național U17, după ce s-a impus miercuri, în finala competiției, disputată la Buftea, în fața celor de la Sporting Cluj, cu scorul de 5-4.

Echipa antrenată de Răzvan Bâgu și-a adjudecat trofeul prin golurile marcate de Alessio Găitan, Fabian Cucoș, Mario Căpraru, Vlad Murariu și Fabian Vezeteu, după ce a condus pe tabelă cu 2-0 și 5-2.

Mijlocașul sucevean Mario Căpraru a fost desemnat MVP-ul finalei.

LPS Suceava: Eric Dura – George Șerban, Luca Timoficiuc, Justinian Florea, Mihail Bolohan – Alessio Găitan – Mario Căpraru, Vlad Murariu, Alin Hrușcovschi, Fabian Cucoș – Denis Manoilă. Au mai intrat: Fabian Vezeteu, Sebastian Boambă, Andrei Ursu și Darius Nedelcu. Rezerve neutilizate: Gheorghe Mandici – Ovidiu Ghinghiloschi, Ionuț Mutrescu și Dumitru Bernaschi.

Grupa lui Răzvan Bâgu a realizat astfel eventul în sezonul 2025/2026, după ce a încheiat pe primul loc în Seria I a Campionatului Național, fară cunoască gustul înfrângerii.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *