LPS Neamţ – CSU II: 23-39

Universitatea II Suceava a reusit a doua victorie consecutiva in campionatul Diviziei A la handbal masculin, dupa ce s-a impus sambata, cu scorul de 39-23, pe terenul celor de la Lps Piatra Neamt, intr-un meci contand pentru etapa a 4-a a actualului sezon. Trupa preluata de Leonard Bibirig si-a apropiat victoria inca din prima repriza, intrand la pauza un avantaj de noua goluri, scor 20-11. Oaspetii si-au continuat recitalul in partea secunda, iar pe fondul golurilor marcate de Burlacu si Tarzioru, fiecare cu cate noua reusite in poarta echipei nemtene, Universitatea II a plecat de sub Pietricica cu un succes mai mult decat categoric, scor final 39-23.

Clasament: 1. Steaua 8p, 2. Interhandball 8p, 3. Hc Vaslui 7p, 4. Csm Calarasi 6p…8. Universitatea II 4p…

In etapa viitoare, Universitatea II joaca miercuri, de la orele 16.00, in sala Lps, in fata gruparii Csm Calarasi.