Dorna – Fratautii Vechi: 5-6

Dorna Vatra Dornei si Progresul Fratautii Vechi se intalnesc astazi, de la ora 17:00, la Vatra Dornei, intr-un meci din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei – faza judeteana. Ramai pe GazetaSV.ro pentru a afla evolutia scorului si marcatorii.

In cealalta semifinala, Viitorul Veresti s-a impus cu scorul de 1-0, pe teren propriu, in fata echipei Bucovina Serbauti. Singurul gol al partidei a fost marcat de Balan pe finalul primei reprize, din penalty.

Dorna Vatra Dornei: Morolicaru – Iosub, Menhart, Prodan, Cheldriu, Sandru, Cuciurean, Kasper, Buhaceanu, Szekelly, Boanches; Rezerve: Ruscanu, Prodan, Glaschi, Ioja, Tiganetra, Chiriloaia, Rusu;

Progresul Fratautii Vechi: Turita – Clicinschi, Romas Emil, Romas Eugen, Romas Alex, Ilie, Cojocari, Gaza, Neamtu, Grigoras, Capstramb; Rezerve: Bucevschi, Danilet, Zaharie, Cora, Miron, F. Ilie, Ilas;

15′ > Romas Alex scapa singur cu portarul gazdelor, dar trimite in bratele acestuia;

28′> Meciul este lipsit de faze spectaculoase. Dornenii sunt acuzati ca practica un joc dur;

41′> Kasper, de la Dorna Vatra Dornei, vede cartonasul galben;

45′> A doua ocazie pentru Progresul: Ilie il lobeaza pe portarul advers, dar mingea trece putin pe langa bara;

SCOR LA PAUZA: 0-0

48′> Ilie trimite mingea in bara laterala;

53′> Dubla schimbare la Progresul: au iesit Romas Alex si Capstramb, au intrat Zaharie si Cora;

56′> Prima ocazie importanta in dreptul gazdelor. Buhaceanu trimite puternic in bratele portarului Turita;

69′> Schimbare la Dorna Vatra Dornei: Ioja intra in locul lui Boanches;

70′> Ocazie mare pentru gazde. Buhaceanu primeste o centrare in fata portii, suteaza, dar Turita salveaza miraculos;

75′> Cora ia o actiune pe cont propriu, dribleaza cativa adversari, dar este oprit in ultimul moment de un fundas al Dornei;

77′> Sandru loveste un adversar cu cotul si vede cartonasul galben;

86′> Cate o schimbare in ambele tabere. La Vatra Dornei a iesit Buhaceanu si a intrat Rusu, iar la Progresul a iesit Gaza si a intrat Miron;

90′> A doua minge trimisa in bara de oaspeti, prin Cora;

SCOR DUPA 90 DE MINUTE: 0-0

91′> A inceput prima repriza de prelungiri;

100′> Cojocari expediaza un sut puternic, care este respins in corner de Morolicaru;

105′> A inceput repriza a doua de prelungiri;

120′> Scor 0-0 dupa reprizele de prelungiri;