Livetext | Rapid – Dinamo II

Rapid Suceava intalneste astazi, de la ora 11:00, pe stadionul „Areni”, formatia Dinamo II Bucuresti, intr-un meci din cadrul etapei a 22-a din Liga a II-a. Partida va fi arbitrata de brasoveanul Florin Ghimbasan, secondat la cele doua tuse de Iulian Branza si Ciprian Iovu, ambii din Botosani. Ramai pe GazetaSV.ro pentru a afla evolutia scorului!

Rapid Suceava: A. Preda – D. Bălan, Fl. Plămadă, Morariu, Semeghin – Sumanariu, Găldean, M. Doboş, M. Petrescu – Caragea, M. Chiriac
Dinamo II: Iordan – L. Cristea, M. Ioniţă, I. Nae, Burnea – S. Filip, Dobrosavlevici, M. Roman, Cr. Ciobanu – R. Stănescu, Balint

Meciul a inceput cu un moment de reculegere in memoria crainicului de pe „Areni” Ioan Vatlavec.

9′ – sut Dinamo de la 20 m respins de Preda de sub transversala si Ionita deschide scorul cu o lovitura de cap (0-1)

14′ – ocazie a rapidistilor, Murariu suteaza putin peste poarta (0-1)

30′ – Semeghin centreaza in fata portii si Caragea trimite cu capul putin pe langa poarta

35′ – Galdean suteaza din voleu de la marginea careului peste bara transversala

42′ – schimbare la Rapid: iese Petrescu, intra I. Plamada

45′ – goooooooolll Rapid Suceava; I. Plamada inscrie dupa o centrare trimisa de D. Balan (1-1)

Scor la pauza: 1-1

46′ – fluier de start

48′ – cartonas galben Chiriac

49′ – lovitura libera de la marginea careului pentru Dinamo II executata putin pe langa bara

60′ – ocazie Dinamo II: Roman suteaza de la 25 m, dar mingea loveste bara

67′ – Alexandru Vasile primeste al II-lea cartonas galben si este eliminat

68′ – schimbare la Rapid: intra Homneac in locul lui Caragea

79′ – cartonas galben Semeghin; schimbare Rapid: Semeghin este inlocuit de Spatar

81′ – gol Dinamo II: Buia inscrie din lovitura libera de la 17 m din pozitie centrala

85′ – Spatar suteaza de la 8 m la coltul lung, dar mingea trece pe langa poarta

Scor final: 1-2