Rezultatele etapei a 15-a

Liga a IV-a programează la sfarsitul acestei saptamani meciurile etapei a XV-a. In prologul rundei, Somuz Falticeni s-a impus sambata cu scorul de 2-1 in fata formatiei CS Gura Humorului. Rămâi alături de www.GazetaSV.ro pentru a afla evolutia scorului si marcatorii pe celelalte sase stadioane din judet!

Duminica:

FINAL | Sporting II Arbore – Bucovina II Fratautii Noi: 2-9

Juniori: 6-2

1′ > Star meci!

8′ >  Zaremba 0-1

14′ > Cutas 1-1

18′ >  Curla 1-2

25′ >  Botosanu 1-3

30′ >  Poposcu 1-4

34′ >  Zaremba 1-5

SCOR PAUZA: 1-5

50′ >  Catargiu 2-5

64′ >  Popescu 2-6

80′ >  Popescu 2-7

82′ >  Popescu 2-8

85′ >  Negrut 2-9

SCOR FINAL: 2-9

FINAL | Bradul Putna – Viitorul Liteni: 1-1

Juniori: 6-0

1′ > Start meci!

SCOR PAUZA: 0-0

49′ >  Tomescu 1-0

56′ >  Tugui (autogol) 1-1

SCOR FINAL: 1-1

FINAL | Minereul Iacobeni – Zimbrul Siret: 3-2

Juniori: 1-11

11′ >  Ivan 1-0

34′ >  D. Bostan 2-0

61′ >  Gol Siret 2-1

71′ >  Cuciureanu 2-2

90+3 >  Inav (penalty) 3-2

SCOR FINAL: 3-2

FINAL | Viitorul Veresti – Moldova Draguseni: 3-0

Juniori: 3-1

36′ >  Hodoroaba 1-0

SCOR PAUZA: 1-0

83′ >  Hodoroaba 2-0

90+1′ > Luchian 3-0

SCOR FINAL: 3-0

FINAL | Progresul Fratautii Vechi – Vointa Stroiesti: 2-0

Juniori: 3-3

30′ > Gaza1-0

45′ >  Cardei 2-0

SCOR PAUZA: 2-0

SCOR FINAL: 2-0

FINAL | Somuzul Preutesti – Avantul Volovat: 5-1

Juniori: 1-1

21′ >  Bijec 0-1

45+2′ >  C. Vasiliu 1-1

SCOR PAUZA: 1-1

47′ >  Clin 2-1

61′ >  Craciun 3-1

70′ >  C. Vasiliu 4-1

37 Comentarii

1. Iulian , nu ti se pare ca acest FORCE nu are ce cauta aici ? Si ca acest vocabular neadecvat rezulta din prostia sa ? Eu sincer cred ca el este cel care ar trebui sa primeasca spam !

1. Vă rog să interveniţi , eventual să interziceţi comentariile gen ,,FORCE”,care aduce injurii şi comentarii josnice către echipe,, jucători, arbitri, acest individ care nu ştie să facă un comentariu civilizat, de bun simţ. Nu vrem să citim aceste aberaţii ale acestui individ fără,,cei şapte ani de-acasă „.

2. ba limbric puneti numele ii rog pe domnii de la gazeta sa dea oleaca mailul lui force sai rup chiloti…ca poate ne zice daca preutestiu promoveaza

3. Pentrucă eşti un ,,nimeni” şi un individ frustrat (nu ştiu cine te-a blestemat),nici nu meriţi să mai conversez cu tine.

4. ne doare.n cuc de comentariile si parerile tuturor frustratilor ce au fost pe langa echipa Preutestiului si nu si.au gasit inca locul ! Cipri suntem la 4 pct , nu ?

5. tu esti un nimeni care traiesti prin intermediul unor astfel de comentarii date de dupa un monitor ca un las , ce face umbra pamantului inutil ! probabil te incurca mingea si de aceea jignind incerci sa.ti ascunzi frustrarile 🙂

6. Draga Force ,daca esti tare in gura de ce nu ne spui cine esti , asa de caterinca ..poate iesim la o bere, ceva dupa un meci la Preutesti . Ce zici ?

1. Pai cred ca jumate de Preutesti este nerabdator sa vada cine sunt.Chestia este ca nu o sa aflati 🙂 Ma lipsesc de berea voastra 😉 (oricum aveti cui sa i-o dati)

7. ba FoRCE ai mare dreptate in legatura cu preutesti .. De ce la pauza meciului din tur sporting 2 – preutesti . doi de la preutesti nu dau nume au venit peste noi in vestiar la pauza cand erau condusi si ne-a dat 20 de milioane la toti sa-i lasam sa ne bata .. nu mai mancati cacat cei de la preutesti ca sunteti niste blatisiti..

8. meci greu la putna, unde Liteniul a facut un meci bun,chiar puteau sa l castige daca nu venea Pikiu beat la meci.gazdele ne au dominat,arbitrii i au impins spre careul nostru dar a iesit rezultatul just pt ambele parti.

1. Costane daca ai fost la Putna cred ca ai vazut alt meci .De ce nu spui ca tusierul a ridicat steagul sus la gol ,de ce nu spui ca acel tusier nu a ridicat steagul la hent dupa o lovitura libera, de ce nu spui ca in a doua repriza celalalt tusier vedea numai off-side ,de ce nu spui ca a fost autogol ca voi in afara de vreo trei suturi pe poarta si va-ti aparat foarte bine nuati facut altceva. Bafta in continuare Liteniului sa joace cu toate echipele la fel.

9. pai am zis ca ne ati dominat clar.doar am spus ca am facut un meci bun pt o deplasare atat de grea cum e la Putna!la golul anulat a fost si fault la portar si la fundasul nostru,facut de Martinescu…jucator ce clar va trage in spate…parerea mea…in afara de Bosancu,Apetri(cat de cat),Tugui si Tomescu….restul pareau jucartori modesti de liga a4a!bafta si voua mai departe

1. Eu cred ca ai ceva personal cu ALEX,dar de cind joaca la noi a avut si meciuri mai slabe dar a facut si meciuri foarte bune .De-abia a inceput returul.