Rezultatele etapei a 22-a

Liga a 4-a programează astăzi, cu începere de la orele 13.00, meciurile etapei a 22-a. Rămâi alături de www.GazetaSV.ro pentru a afla primul marcatorii și evoluția scorului pe cele șapte stadioane din județ!

Final |CS Gura Humorului – FC Pojorâta [0-3]

Scor Juniori: 0-1

9′ > Lazăr Nicolae 0-1

SCOR PAUZA: 0-1

63′ > – Botezatu Bogdan de la FC Pojorâta este eliminat

71′ > Movileanu 0-2
90′ > Bosancu Marius 0-3
SCOR FINAL: 0-3

Rapid II Mihoveni – Șomuz Fălticeni [2-1]

Scor Juniori: 1-13

10′ > Cristea Ovidiu 0-1

SCOR LA PAUZĂ: 0-1

56′ > Goraș 1-1

75′ > Bucaciuc 2-1

Scor Juniori: 1-3

20′ > Trofin Andrei 1-0

39′ > Dascălu Octavian 2-0

SCOR LA PAUZĂ: 2-0

58′ > Lelcu 2-1

Unirea Boroaia – Sporting II Arbore [4-2]

Scor Juniori: 3-0

9′ > Olariu 1-0

45′ > Duman 1-1

SCOR LA PAUZĂ: 1-1

50′ > Pânzaru 2-1

61′ > Toma 3-1

78′ > Duman 3-2

86′ > Pânzaru din penalty 4-2

SCOR FINAL: 4-2

Bucovina II Frătăuții Noi – Foresta Mălini [2-0]

Scor Juniori: 8-1

Gazdele ratează trei ocazii din pozitie unu la unu cu portarul advers, prin Ionesi, in doua randuri, si Breniuc.

66′ > Zaremba 1-0

78′ > Agbleta 2-0

SCOR FINAL: 2-0

Minerul Iacobeni – Zimbrul Siret [4-0]

Scor Juniori: 1-12

6′ > Bostan Dan 1-0

38′ > Ciurlă Cezar 2-0

55′ > Bostan Dan 3-0

60′ > Gherine 4-0

SCOR FINAL: 4-0

Final | Florconstruct Pătrăuţi – Avântul Volovăț [0-3]

Scor Juniori: 0-3

Legenda: – gol marcat – cartonas rosu – penalty ratat – incidente

17 Comentarii

1. stai linistit maliniul are oricand aer de promovare.ce nu stiti mult este ca nu vrea sa promoveze.joaca cel mai frumos fotbal si atat.

1. Arbitrii abia asteptau sa dea un penalty pentru Pojorata. Humorul a jucat un fotbal frumos si au rezistat tot meciul pentru o „greseala” intentionata de arbitraj. Banii ma, banii fac totul!

2. si pojorata joaca un fotbal foarte frumos si bun si a dovedito ieri in fata a celor care au venit la meci la humor 😉

3. cei de la pojorita vad ca vreau ceva frumos(numa cu bani in buzunar umbla)-pt premiere.Ex: fratautii noi, Humor . S-a vazut cit is de buni in meciul direct cu Maliniul(o barat), de abia au atins mingea, ca banii nu prea au avut valoare ca nu au avut cui ii da…Dar tinind cont ca inca nai exista fomisti in liga a IV- care abia asteapta…..Dar mare pacat ca vor face judetul de rusine la baraj , ca acolo nu mai mere cu banii…

4. intereseazate si ai sa vezi ca nu au dat nici un ban nici unde;) au jucat pe teren … nu ca maliniu in grota aia unde se joaca tot satu contra 11;) asa ca nu mai vorbiti aiurea ca nu are rost … sunt mai buni si ii respecta toti nu ca pe malini care cum ii prinde ii arde pt ca la malini numai omor si injuraturi sunt si lovituri fara minge si tot din cauza lu ciobanu si a celor de la conducere care ii incita pe jucatori si cand merg in deplasari sunt ca niste mielusei;)oricum humoru va asteapta cu drag din ce am auzit in tribuna cat mam uitat la meci sambata ….pt ce ati facut in tur la voi acasa

1. Jucatorii de la Fratauti au fost ”insufletiti” cu o anumita suma de bani pentru a invinge Maliniul.Acest aspect nu dauneaza fotbalului, deoarece au fost stimulati sa castige.Pojorata are o echipa competitiva, dar asta nu inseamna ca staff-ul lor nu-si iau toate masurile de precautie…

5. dar anu trecut cand fratauti a batut la malini dupa nu a fost viol?asa va trebuie oriunde mergeti sa fiti violati sa vedeti cum e;) cei de la fratauti felicitari