Rezultatele etapei a 26-a

Liga a 4-a programează astăzi, de la ora 13.00, meciul dintre Moldova Draguseni si Avantul Volovat, contand pentru etapa a 26-a. Rămâi alături de www.GazetaSV.ro pentru a afla marcatorii și evoluția scorului!

Moldova Draguseni – Avantul Volovat  [2-2]

Scor Juniori: 2-2

4′  gol Draguseni 1-0

12′  Tomasciuc 1-1

25′  gol Draguseni 2-1

SCOR LA PAUZA: 2-1

50′   Tomasciuc 2-2

– cartonas rosu vazut de poartarul oaspetilor

SCOR FINAL: 2-2

Iata care au fost celelalte rezultate ale etapei:

Bradul Putna – FC Pojorata [1-2]

Scor Juniori: 5-2

3′   Craiu 1-0

SCOR LA PAUZA: 1-0

52′   Lazar 1-1

78′  Nutu 1-2

SCOR FINAL : 1-2

Bucovina Fratautii Noi – Zimbrul Siret [2-3]

Scor Juniori: 0-1

45′   Maruseac 0-1

SCOR LA PAUZA: 0-1

50′   Maruseac 0-2

65′  Zaremba din penalty 1-2

75′   Tudose 2-2

90′   Maruseac 2-3

SCOR FINAL: 2-3

Viitorul Liteni – Foresta Malini [0-0]

Oaspetii nu s-au prezentat la Liteni. Se pare ca „padurarii” au solicitat ca meciul sa se dispute marti, iar cererea lor nu a fost aprobata.

Rapid II Mihoveni – Sporting II Arbore [2-3]

Scor Juniori: 7-1

20′   Prichici 0-1

32′   Pamparau 0-2

SCOR LA PAUZA: 0-2

46′   Prichici 0-3

51′ Rapidul rateaza din penalty

57′   Sarbu 1-3

90′   Lucaci 2-3

CS Gura Humorului – Minerul Iacobeni [2-1]

Scor Juniori: 8-1

35′   Hritcu 0-1

80′   CS Gura Humorului 1-1

90′   CS Gura Humorului 2-1

SCOR FINAL: 2-1

Florconstruct Patrauti – Unirea Boroaia  [0-3]

Vointa Stroiesti – Somuz Falticeni  [0-2]

SCOR FINAL: 0-2

24 Comentarii

1. ma crocodilule nu prea arati a om voi aia din stroiesti suntetim crescuti in padure
    boroienii sunt inaintea voastra cu vreo suta de ani
    chiocu mic

2. Auzi,domnul dany,dupa cum scrii(se vede ca esi semianalfabet),daca esti din boroaia,mai bine taceai,ca,la asa ortografie,sunteti cu o suta de ani…..in urma.numai cu blaturile lui alexandru vasilica rezistati voi in liga a4-a,ca altfel sunteti o echipa de calitatea scrisului tau

3. CE SPUNETI DE ARANJAMENTUL DE LA FRATAUTII NOI?VOI,FRAIERILOR DE FRATAUTENI VA TREBUIE UN SOC PUTERNIC SA VA TREZITI?MANULE, AI CONFUNDAT VAMA CU FRATAUTIUL?AI GASIT PROSTI.BRAVO TIE!MA MIR CA NU A MARCAT ARBITRUL?IN FRATAUTI SUNT ATATEA DE FACUT SI VOI DELAPIDATI FONDURI?NENOROCITILOR!

4. DACA VA PRINDE OLAREAN CU ARANJAMENTELE ASTEA,O SA CIRCULATI NUMAI PE CENTURA RADAUTIULUI. AIA NEFINALIZATA.ASTEPTAM SA LUATI ATITUDINE,D-LE OLAREAN.

5. da ce treaba are olarean cu echipa din fratauti,dl.foca.stati linistiti ca va lasa manu la vara si o sa plantati cartofi pe stadionul ala pe care si asa l-ati facut prost

6. Cred că în zona Frătăuțiului s-au adunat în jurul echipelor de fotbal numai blatiști. Să vedeți ce aranjamente fac cei de La Frătăuții Vechi ca să promoveze. Îl pupă în fund pe capul mafiei de la AJF și le dă arbitri care fac orice să ajute Frătăuții Vechi. Niște jigodii ordinare. O să-i bată Dumnezeu pentru ceea ce fac. Acum cea mai mare grijă a lor e cum să cumpere meciul de la Dărmănești după ce le-au tras țeapă acestora în tur să încurce Adâncata. Poate în jurul echipei din Dărmănești sunt și oameni de onoare și vor avea demnitate. Hai Hoția Frătăuții Vechi !

1. dany vor fi oameni de onoare stai calm…o sa facem tot posibilul sa incurcam…avem si noi o revansa totusi din tur sa luam

7. Mă bucur să aud că la Dărmănești sunt oameni de onoare. La câte măgării a făcut Frătăuțiul să urce merită să-i urce toți pe garduri. Capul sus Dărmănești ,faceți cinste localității. Se aude că au pregătiți 15 mil. ,să te vinzi pentru 1 mil de căciulă e rușinos și penibil. Cu siguranță puteți să-i învingeți. Dacă îi luați mai tare se pierd.

8. Ce prost e mario asta.. peste tot vorbeste de fratautii vechi , e frustrat, daca erati smecheri bateati la fratauti si erati promovati.. cand erati pe primul loc nu comentai nimic jegosulee.. Astia de la serbauti strigau dupa meciul cu fratautiul terminat 1-1 hai adancataa… uitati`va in curtea voastra tarani frustrati ce sunteti

9. Vă tremură chiloții!!! S-ar putea cu toate măgăriile voastre să luați țeapă. Dacă nu era arbitru la meciul de la Șerbăuți erați morți. Acum fuga la Daicu să vă dea arbitri la Dărmănești și eventual să-l trimită pe HOȚUL de Moldovan să arbitreze Adâncata. Dacă nu era Moldovan la Horodnic nu mai pupați voi primul loc niciodată. Adâncata nici nu vrea să promoveze că nu are bani, dar îi face pe cei de la HOȚIA Frătăuții Vechi să cheltuie peste tot.Numai banii v-au adus pe primul loc. Faceți rost de cât mai mulți la Dărmănești că altfel sunteți pierduți. Normal că cei de la Șerbăuți țin cu Adăncata ,au auzit toți de măgăriile voastre și nu vă mai suportă nimeni. Hai Hoția Frătăuții Vechi. Stai că vă așteaptă și cei din Vicov la cotitură ,că în tur a-ți furat cu arbitri și cu ei.

10. Normal că (fan) folosește un limbaj elevat specific zonei de unde se trage. Ce să ceri dacă atâta îl duce capul. Ăștia sunt fanii celor de la Frătăuții Vechi.Nu mai scrie că te faci de răs.

11. Nimeni nu îi suportă pe cei din Frătăuții Vechi în seria asta. Toată lumea știe cum au ajuns pe primul loc .Îi așteptăm în meciul cu Vicov. Să le dăm bătaie la trișori. Cu siguranță vor veni cu arbitri după ei. Dar fiind ultima etapă pe garduri cu ei cu tot cu arbitri lor. Hai VICOV!

12. Nimeni nu îi suportă pe cei din Frătăuții Vechi în seria asta. Toată lumea știe cum au ajuns pe primul loc .Îi așteptăm în meciul cu Vicov. Să le dăm bătaie la trișori. Cu siguranță vor veni cu arbitri după ei. Dar fiind ultima etapă pe garduri cu ei cu tot cu arbitri lor. Hai VICOV! Vă așteptăm trișorilor din Frătăuții Vechi!

13. PENTRU ALEXANDRU:MAI BINE SA PLANTEZE CARTOFI,BIO,DACA SE POATE DECAT SA-TI FIE RUSINE CA ESTI DIN FRATAUTII NOI.SINCER ITI SPUN CA NE-AM SIMTIT PENIBILI.ORICUM LA FRATAUTI VIN TOT MAI PUTINI SPECTATORI.CU STADIONUL AI DREPTATE:IL ACOPERIM SI-L TRANSFORMAM IN SERA.GLUMA CU D-L OLAREAN ERA O FIGURA DE STIL.

14. E si normal sa nu-i suporte nimeni,pentru-ca ei cu cine joaca,nu prea le da mingea la adversari.Intrebatii pe cei de la Adancata daca nui asa.

15. Nu prea dau mingea la adversari că arbitri le-o dau lor. Mai bine să facă ei două echipe și să-l pună central pe Daicu și tușier pe golanul de Moldovan. Dacă Adâncata nu veneau cu copilul ăla în poartă și nu lua golul ăla de cascadorii râsului juca Frătăuțiul pâna azi și nu dădeau gol. Hai Hoția Frătăuții Vechi! Faceți ceva la Dornești-Adâncata că numai la asta vă pricepeți. Să vină la acest meci furăciunea de Moldovan să ajuta Frătăuțiul că tremură săracii din nou .